Blog

Son makaleler

Ayak Modelliği

Ayak Modelliği Nedir?

Ayak modelliği, part modelliğin bir parçasıdır. Part modelliğinde modeller, spesifik alanlara göre ayrılırlar, örneğin; ayak modelliği, el modelliği, bacak modelliği, dudak modelliği, yüz modelliği gibi. Ayak modeli olabilmek için modellerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekmektedir.

Ayak modelliğinde aranan özellikler

Ayak modelliğinde uzmanlaşmak isteyen modellerin, en azından 4 farklı açıdan çekilmiş ayak fotoğrafı olmalıdır. Bunlardan bir tanese açık ayakkabıyla çekilmiş diğer 3’ü ise çıplak ayakla farklı açılardan çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflar ayaklarınızın sağlıklı, bakımlı ve biçimli olduğunu açıklar nitelikte olmalıdır.

Ayak numarası

Ayak modelliğinde genellikle küçük numaralar (35-37) tercih edilmekle birlikte genel aralık 35-39 numara olarak düşünülebilir. Ayak numarası müşterinin tercihine göre değişiklik gösterebilir.

Görünüş

Ayak modelliğinde, ayağın görünüşü çok önemlidir. Ayaklar yumuşak, düzgün bir tene sahip olmalı. Ayak parmakları biçimli olmalı, ayak derisinde damarlar çok belirgin olmamalı, kıl, kir ya da buna benzer görüntüyü bozacak şeyler olmamalıdır.

Kadın ayak modelleri ne tür çekimlerde görev alırlar

Ayak modelleri, ayakkabı markalarını katalog çekimlerinde, stok fotoğrafçıları ile,  kişisel portfolyosunu oluşturan fotoğrafçılarla çalışabilirler.

Ayak Modelliği Başvuru için Tıklayınız

Ayak Mankenliği Başvuru Formu

31 Comments

 • Aslı Ağustos 27, 2011 - 12:06pm

  Merhaba,

  Ayaklarımın güzel olduğunu düşünüyorum ve ayak modeli olmak istiyorum. Boyum 160, 60 kiloyum ve ayaklarım da 35 numara. Sizce bu kriterlerle bayan ayak modeli olabilir miyim?

  teşekkürler.

  Aslı,

  Cevapla

  • admin Ağustos 29, 2011 - 8:14am

   Merhaba Aslı Hanım,

   Ayaklarınızın güzel olduğunu düşünüyorsanız kilo ve boyunuz ayak modeli olmanıza engel değil. Fotoğrafı ve videosu çekilecek bölge ağırlıklı olarak ayaklarınız ve bacaklarınız olacağı için hiç bir sıkıntı olmayacaktır.
   Ayaklarınızın 35 numara olması da sizin için bir avantaj. Bizimle çalışmak isterseniz Başvuru formunu doldurabilirsiniz.

   Cevapla

   • Deniz A. Eylül 29, 2011 - 7:50pm

    mrb, benimde ayaklarım güzel ve modellik için biçilmiş kaftan diyebilirim.

 • Meltem K. Ağustos 30, 2011 - 8:48am

  Mrb,

  Ben de ayaklarımın güzel olduğunu düşünüyorum. Yüksek kavisli ve pembe tabanlarım var, parmak yapım da oldukça düzgün. Ayak modeli olarak değerlendirilmek isterim.

  Cevapla

  • admin Ağustos 30, 2011 - 10:52am

   Meltem hanım,

   Saydığıız özellikleriniz bir bayan ayak modelinde olması gereken özellikler. Başvuru formumunu doldurursanız, sizinle çalışmak isteriz.

   Cevapla

 • Tuğba Aydın Eylül 24, 2011 - 3:28pm

  Fotomodellik için sitenize eriştim ama Ayak mankeni ve el mankeni yazılarını okuduktan sonra ayak mankenliğinin ve el mankenliğinin tam bana göre olduğuna göre karar verdim.

  Cevapla

 • Angel Ajans Eylül 26, 2011 - 3:48pm

  Merhaba Tuğba hanım,

  İlginiz için teşekkür ederiz. Ayak ve el mankenliğinin sizin için uygun olmasına sitemizin aracılık etmesi ile karar vermeniz bizi sevindirdi. Fotomodellik hayatınızda başarılar dileriz!

  Cevapla

 • Sinem D. Eylül 29, 2011 - 2:32pm

  Ellerim ve ayaklarım bakımlı ve güzel ben de ayak mankeni olabilirim sanırım. Özellikle yüksek topuklular içinde çok iyi duruyorlar.

  Cevapla

  • Angel Ajans Eylül 29, 2011 - 7:37pm

   Sinem Hanım,

   İlginiz için teşekkür ederiz, Başvuru yaparsanız, müşterilerimizin kriterlerine göre değerlendirmeye alıp sizinle iletişim kurarız.

   Cevapla

 • Seda K. Ekim 2, 2011 - 9:18am

  Ayak mankenliği diye bir meslek olduğunu ilk defa burada öğrendim. Hep ayaklarımın güzel olduğunu söylerlerdi. Hobi olarak bile olsa ayak modeliniz olmak isterim çünkü onlar gerçekten çok güzel.

  Cevapla

  • Angel Ajans Mart 4, 2012 - 11:45pm

   Seda hanım ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu sitemizin sağ üst bölümünde yer alan Başvuru Formu bağlantısına tıklayarak yapabilirsiniz.

   Cevapla

 • dilek Aralık 6, 2011 - 9:48am

  giyipte yakışmayan ayakkabı ,giyipte yakışmayan çorap vede etek yok her idasına girebilirimmm. bacakalrım ayaklarım cok güzel basvuru formu yolladım. teşekür ederim

  Cevapla

  • Angel Ajans Aralık 23, 2011 - 12:49pm

   Dilek hanım,

   Ayak mankenliğine göstediğiniz lgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

   Cevapla

 • Esra Nisan 7, 2012 - 4:48pm

  Ayak mankenliği için de başvuruda bulunmak istiyorum.

  Cevapla

 • merve Nisan 27, 2012 - 3:02pm

  merhaba arkadaslarımın ısrarı sayasınde burada bulunmaktayım ayaklarımı çok begeniyorlar ve bu fikirde onlardan çıktı arastırmak istedm şimdi de neden olmasın diyorum form dolduracağm ayaklarıma güveniyorum genelde topuklu ayakkabilarda 35 giyiyorum

  Cevapla

  • Angel Ajans Nisan 28, 2012 - 8:22am

   Merve hanım,

   Sitemizde profil oluşturarak bayan ayak mankenliğine ilk adımı atabilirsiniz.

   Cevapla

 • gül Haziran 29, 2012 - 8:31pm

  ajansınıza kayıt olmak ücretli mi acaba? Gizlilik şartlarının çevirisini okumaya çalıştım pek bir şey anlamadım açıkçası

  Cevapla

 • sema Ekim 6, 2012 - 5:05pm

  benimde ayakklarım cok güzel39 numara ayagm part timeiş aryrm

  Cevapla

 • Helen Mart 3, 2013 - 2:27pm

  Merhabalar.ayaklarımın zarifliği ve güzelliği her ayakkabıcıda vurgulanıyor.özellikle topuklu yazlık ayakkabılarda ayak bileğimin inceliği dillere destan:) bu durumu değerlendirmek istiyorum.ilgilenirseniz sevinirim…

  Cevapla

  • Angel Ajans Mart 3, 2013 - 2:33pm

   Başvurularınızı ilgili ilana yapmanız gerekiyor.

   Cevapla

 • yağmur Mart 11, 2013 - 3:49pm

  merhaba ayaklarımın ayak mankenliği için uygun olduğunu düşünüyorum fakat ankara da olmam sorun olur mu

  Cevapla

 • Filiz Mayıs 28, 2013 - 6:13pm

  ayaklarımın çok güzel olduğunu söylüyorlar model yapın beni

  Cevapla

 • gamze Temmuz 9, 2013 - 4:13pm

  ayak numaram 35-36 ayaklaramın güzel olduğunu düşünüyorum fakat ayakkabı vurması sonucu oluşan yaralar var üst kısmında. açık söylemek gerekirse ek gelirede ihtiyacım var. sitenizi gördüm okudum aklıma yattı ama dediğim gibi bu yaralar olmaz tabiki sizin içimnde ne yapmalıyım?

  Cevapla

 • Özlem Uysal Kasım 14, 2014 - 10:04pm

  Ayak modelliği başvurusunda tek kriter ayakların güzelliği mi, yoksa kilo ve boy da önemli mi?
  Cevabınıza göre ben de ayak modelliğine başvuru yapacağım.

  Cevapla

  • Angel Ajans Kasım 15, 2014 - 8:49am

   Özlem Hanım,

   Ayak modelliğinde önemli olan ayağın biçimli ve güzel görünmesidir. Ayak vücudun bir parçası olduğu için kilo aldığınızda ister istemez etkilenir. Her ne kadar etkilenme oranı kişinin bünyesine göre farklılık gösterse de ayaklar da kilo alacaktır. Kilonuzun çok fazla olmaması tercih nedenidir.

   Cevapla

 • Ebru Eldemir Aralık 2, 2014 - 11:01pm

  Ayak modelliği konusunda başarılı olabileceğime inanıyorum. 36 numara ve ince yapılı ayaklarım var.

  Cevapla

 • Hilal Şubat 10, 2015 - 1:08pm

  Benimde ayaklarımın ve ellerimin güzel ve düzgün olduğunu söylerler ellerim minik, ayaklarım 36 numara..Ama bu iş için tam uygunmuyum bilemedim.. ne yapmam gerek?

  Cevapla

 • Fatma gündogan Temmuz 5, 2016 - 1:49pm

  Ayakkabı modelligi yapmak istiyorum yardımcı olursanız.sevinirim

  Cevapla

  • Angel Ajans Ağustos 3, 2016 - 9:47am

   Ayak modeliği için başvurular sayfasındaki ayak modelliği başvuru linkine tıklamanız ve açılan formu eksiksiz ve hatasız doldurmanız gerekiyor. 5 dakikadan kısa bir sürede başvurunuzu yapabilirsiniz.

   Cevapla


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir