Kadın Ayak Modelliği

Posted by:

Ayak Modelliği Nedir?

Ayak modelliği, part modelliğin bir parçasıdır. Part modelliğinde modeller, spesifik alanlara göre ayrılırlar, örneğin; ayal modelliği, el modelliği, bacak modelliği, dudak modelliği, yüz modelliği gibi. Ayak modeli olabilmek için modellerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekmektedir.

Ayak modelliğinde aranan özellikler

Ayak modelliğinde uzmanlaşmak isteyen modellerin, en azından 4 farklı açıdan çekilmiş ayak fotoğrafı olmalıdır. Bunlardan bir tanese açık ayakkabıyla çekilmiş diğer 3′ü ise çıplak ayakla farklı açılardan çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflar ayaklarınızın sağlıklı, bakımlı ve biçimli olduğunu açıklar nitelikte olmalıdır.

Ayak numarası

Ayak modelliğinde genellikle küçük numaralar (35-37) tercih edilmekle birlikte genel aralık 35-39 numara olarak düşünülebilir. Ayak numarası müşterinin tercihine göre değişiklik gösterebilir.

Görünüş

Ayak modelliğinde, ayağın görünüşü çok önemlidir. Ayaklar yumuşak, düzgün bir tene sahip olmalı. Ayak parmakları biçimli olmalı, ayak derisinde damarlar çok belirgin olmamalı, kıl, kir ya da buna benzer görüntüyü bozacak şeyler olmamalıdır.

Kadın ayak modelleri ne tür çekimlerde görev alırlar

Ayak modelleri, ayakkabı markalarını katalog çekimlerinde, stok fotoğrafçıları ile,  kişisel portfolyosunu oluşturan fotoğrafçılarla çalışabilirler.

Bayan Ayak Modeli Aranıyor – Nakit Ödeme, 100 TL –> Başvuru için Tıklayınız

25


Discussion

 1. Aslı  Ağustos 27, 2011

  Merhaba,

  Ayaklarımın güzel olduğunu düşünüyorum ve ayak modeli olmak istiyorum. Boyum 160, 60 kiloyum ve ayaklarım da 35 numara. Sizce bu kriterlerle bayan ayak modeli olabilir miyim?

  teşekkürler.

  Aslı,

  (reply)
  • admin  Ağustos 29, 2011

   Merhaba Aslı Hanım,

   Ayaklarınızın güzel olduğunu düşünüyorsanız kilo ve boyunuz ayak modeli olmanıza engel değil. Fotoğrafı ve videosu çekilecek bölge ağırlıklı olarak ayaklarınız ve bacaklarınız olacağı için hiç bir sıkıntı olmayacaktır.
   Ayaklarınızın 35 numara olması da sizin için bir avantaj. Bizimle çalışmak isterseniz Başvuru formunu doldurabilirsiniz.

   (reply)
   • Deniz A.  Eylül 29, 2011

    mrb, benimde ayaklarım güzel ve modellik için biçilmiş kaftan diyebilirim.

    (reply)
 2. Meltem K.  Ağustos 30, 2011

  Mrb,

  Ben de ayaklarımın güzel olduğunu düşünüyorum. Yüksek kavisli ve pembe tabanlarım var, parmak yapım da oldukça düzgün. Ayak modeli olarak değerlendirilmek isterim.

  (reply)
  • admin  Ağustos 30, 2011

   Meltem hanım,

   Saydığıız özellikleriniz bir bayan ayak modelinde olması gereken özellikler. Başvuru formumunu doldurursanız, sizinle çalışmak isteriz.

   (reply)
 3. Tuğba Aydın  Eylül 24, 2011

  Fotomodellik için sitenize eriştim ama Ayak mankeni ve el mankeni yazılarını okuduktan sonra ayak mankenliğinin ve el mankenliğinin tam bana göre olduğuna göre karar verdim.

  (reply)
 4. Angel Ajans  Eylül 26, 2011

  Merhaba Tuğba hanım,

  İlginiz için teşekkür ederiz. Ayak ve el mankenliğinin sizin için uygun olmasına sitemizin aracılık etmesi ile karar vermeniz bizi sevindirdi. Fotomodellik hayatınızda başarılar dileriz!

  (reply)
 5. Sinem D.  Eylül 29, 2011

  Ellerim ve ayaklarım bakımlı ve güzel ben de ayak mankeni olabilirim sanırım. Özellikle yüksek topuklular içinde çok iyi duruyorlar.

  (reply)
  • Angel Ajans  Eylül 29, 2011

   Sinem Hanım,

   İlginiz için teşekkür ederiz, Başvuru yaparsanız, müşterilerimizin kriterlerine göre değerlendirmeye alıp sizinle iletişim kurarız.

   (reply)
 6. Seda K.  Ekim 2, 2011

  Ayak mankenliği diye bir meslek olduğunu ilk defa burada öğrendim. Hep ayaklarımın güzel olduğunu söylerlerdi. Hobi olarak bile olsa ayak modeliniz olmak isterim çünkü onlar gerçekten çok güzel.

  (reply)
  • Angel Ajans  Mart 4, 2012

   Seda hanım ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu sitemizin sağ üst bölümünde yer alan Başvuru Formu bağlantısına tıklayarak yapabilirsiniz.

   (reply)
 7. dilek  Aralık 6, 2011

  giyipte yakışmayan ayakkabı ,giyipte yakışmayan çorap vede etek yok her idasına girebilirimmm. bacakalrım ayaklarım cok güzel basvuru formu yolladım. teşekür ederim

  (reply)
  • Angel Ajans  Aralık 23, 2011

   Dilek hanım,

   Ayak mankenliğine göstediğiniz lgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

   (reply)
 8. Esra  Nisan 7, 2012

  Ayak mankenliği için de başvuruda bulunmak istiyorum.

  (reply)
 9. merve  Nisan 27, 2012

  merhaba arkadaslarımın ısrarı sayasınde burada bulunmaktayım ayaklarımı çok begeniyorlar ve bu fikirde onlardan çıktı arastırmak istedm şimdi de neden olmasın diyorum form dolduracağm ayaklarıma güveniyorum genelde topuklu ayakkabilarda 35 giyiyorum

  (reply)
  • Angel Ajans  Nisan 28, 2012

   Merve hanım,

   Sitemizde profil oluşturarak bayan ayak mankenliğine ilk adımı atabilirsiniz.

   (reply)
 10. gül  Haziran 29, 2012

  ajansınıza kayıt olmak ücretli mi acaba? Gizlilik şartlarının çevirisini okumaya çalıştım pek bir şey anlamadım açıkçası

  (reply)
 11. sema  Ekim 6, 2012

  benimde ayakklarım cok güzel39 numara ayagm part timeiş aryrm

  (reply)
 12. Helen  Mart 3, 2013

  Merhabalar.ayaklarımın zarifliği ve güzelliği her ayakkabıcıda vurgulanıyor.özellikle topuklu yazlık ayakkabılarda ayak bileğimin inceliği dillere destan:) bu durumu değerlendirmek istiyorum.ilgilenirseniz sevinirim…

  (reply)
  • Angel Ajans  Mart 3, 2013

   Başvurularınızı ilgili ilana yapmanız gerekiyor.

   (reply)
 13. yağmur  Mart 11, 2013

  merhaba ayaklarımın ayak mankenliği için uygun olduğunu düşünüyorum fakat ankara da olmam sorun olur mu

  (reply)
 14. Filiz  Mayıs 28, 2013

  ayaklarımın çok güzel olduğunu söylüyorlar model yapın beni

  (reply)
 15. gamze  Temmuz 9, 2013

  ayak numaram 35-36 ayaklaramın güzel olduğunu düşünüyorum fakat ayakkabı vurması sonucu oluşan yaralar var üst kısmında. açık söylemek gerekirse ek gelirede ihtiyacım var. sitenizi gördüm okudum aklıma yattı ama dediğim gibi bu yaralar olmaz tabiki sizin içimnde ne yapmalıyım?

  (reply)

Add a Comment